Teden otroka v 2. starostnem obdobju

Prispevek pripravila vzgojiteljica Aleksandra Frelih.

Vsak prvi teden v mesecu oktobru je teden otroka, letošnji pod geslom “Svet, v katerem želim živeti”. Ta teden s posebnimi dejavnostmi obeležimo tudi v vrtcu. Otroci 2. starostnega obdobja so lahko uživali v številnih dejavnostih:
ISKANJE BRALNEGA ZAKLADA – v povezavi vrtca s šolo. Osnovnošolci so z ugankami vodili otroke po poti do zaklada, ki se je skrival v šolski avli. V čisto pravem zaboju je otroke čakala knjiga, ki so jim jo osnovnošolci tudi prebrali.
OBISK GASILCEV – vsako leto znova je to za otroke posebno doživetje, saj se lahko usedejo v gasilski kombi, preizkusijo njihove čelade, špricajo s cevmi,….
IGRE BREZ MEJA oz. SKUPNI POLIGON – na igrišču oz. v telovadnici so se otroci družili ob gibalnih izzivih.
JESENSKA POJEDINA – vsaka skupina je pripravila jed iz jesenskih dobrot, kar smo na koncu seveda tudi pokusili.
MENJAVA IGRALNIC – v vsaki igralnici smo vzgojiteljski timi pripravili dejavnosti z različnih področij, otroci pa so prehajali iz igralnice v igralnico in sodelovali v prijetnih dejavnostih (ples, igranje na instrumente, besedne igre, gibalne naloge, igranje družabnih iger,…).

(Skupno 114 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja