“Jem zdravo za počutje pravo”

Prispevek pripravili Metka Šturm in Milena Škrlec

V mesecu februarju smo se v 6. skupini »Žabice« pogovarjali o zdravi prehrani in zdravem načinu življenja.

Otroci so spoznavali zdravo in manj zdravo hrano ter z razvrščanjem izdelali prehransko piramido. Dopoldanske malice pa smo nekajkrat pripravili malo drugače. Otroci so aktivno sodelovali pri kuhanju kompota iz svežega in posušenega sadja, naredili sadna nabodala ter spekli palačinke in jih namazali z marmelado. Seznanili so se o pomenu umivanja rok ter upoštevanja bontona pri jedi. V igralnico smo povabili tudi ga. Jožico R., ki izvaja zobno preventivo. Na igriv način je otroke seznanila s pomenom o skrbi za zobe ter jim pokazala pravilno umivanje zob. Poskrbeli smo za redno prezračevanje igralnice in se razgibavali v telovadnici. Veliko smo se gibali tudi na svežem zraku, celo dež nam ni bil ovira.


(Skupno 86 obiskov, današnjih obiskov 1)