Obisk zobno preventivne sestre v 3. skupini

Prispevek je napisala vzgojiteljica Jožica Maček.

V petek 5. novembra nas je obiskala zobno preventivna sestra Jožica Rant. Otrokom je predstavila risanko o pujsi Pepi, ki je izgubila zob. Vsi so risanko navdušeno opazovali, saj v vrtcu risank običajno ne gledamo. Otrokom je pokazala zobno ščetko,  protezo Špelo. Pokazala jim je stekleničko in dudo in razložila, da so škodljive za naše zobe. Tudi sesanje prstov škoduje zobem.  Z zobnim ogledalom je pripravila otroke, da so odprli usta in ji pokazali zobe. Večina otrok je to z zanimanjem naredila. Nekaj posameznik korenjakov, pa v tej igri ni želelo  sodelovati. Zobno preventivna sestra je otrokom prinesla pobarvanke.

Obisk zobno preventivne sestre je bil poučen.

no images were found


(Skupno 50 obiskov, današnjih obiskov 1)