Srečanje “Žabic”

Prispevek pripravili Metka Šturm in Milena Škrlec.

Otroci v našem vrtcu se pogosto družijo med sabo ob različnih priložnostih in se spoznavajo. V tem mesecu pa smo v našo igralnico povabili tudi otroke, ki obiskujejo vrtec v podružnični šoli v Javorjah. Prav vsi otroci so aktivno sodelovali pri oblikovanju vabila in se veselili srečanja z vrstniki. Ob snidenju smo ugotovili, da se obe skupini imenujeta »žabice«, kar je bilo pravo presenečenje. Za začetek so se drug drugim predstavili z nekaj pesmicami in deklamacijami. Vsem otrokom pa sva uprizorili še lutkovno igrico o zobnem zdravniku dr. Detlu in sladkosnednem medvedu, ki ga je bolel zob. Da pa se kaj takega ne bi zgodilo tudi nam, smo za malico pojedli vsak svoje jabolko in pili čaj. Prav prijetno pa je bilo tudi na igrišču, kjer smo skupaj zaplesali in se poigrali. Ob slovesu smo si obljubili, da bomo takšna srečanja še ponovili.


(Skupno 121 obiskov, današnjih obiskov 1)