Skrbimo za zdravje z zdravo hrano

Avtorica prispevka je vzgojiteljica Alenka Cegnar.

V okviru projekta ENERGIJA smo spoznavali, kaj potrebujemo, da lahko skačemo, tečemo, ustvarjamo in prišli do ugotovitve, da za to potrebujemo energijo, ki jo dobimo s hrano. Odločili smo se, da poskrbimo za zdrav zajtrk kar sami. Najprej smo posejali vrtno krešo in se ob tem seveda igrali s prstjo, kar nam je bilo zelo všeč. Nato smo spremljali, kako kreša kali in seveda ob tem spoznali, da semena potrebujejo poleg prsti v katero smo ga posejali še vodo in svetlobo.

»Poglejte, že kuka ven! Kakšne majhne rožice!« Kreša je pridno zrasla. »Kako je mehka! Pa zelena kot trava!«

Pripravili smo vse potrebno za pripravo zdravega namaza iz kreše. Krešo smo postrigli in jo sesekljali, dodali skuto z dodatkom soli in rdeče paprike, da pa bi bilo vse še bolj okusno pa smo dodali še sesekljana kuhana jajca. Vse sestavine dobro premešali, in že smo se gostili z zdravim zajtrkom! Prav vsi smo namaz s krešo jedli, nekateri so ga resda samo poskusili, a večina je pojedla vse. To je pa zato, ker smo se pripravili sami!


(Skupno 115 obiskov, današnjih obiskov 1)