Ogled lutkovne predstave Mojca Pokrajculja

Avtorica prispevka je vzgojiteljica Alenka Cegnar.

V sredo, 14. novembra smo v avli šole gostili Kaličopkovo gledališče. Ogledali smo si lutkovno predstavo MOJCA POKRAJCULJA, ki je bila obogatena z glasbo in pesmicami.  Otroci so dogajanje aktivno spremljali in se vanj aktivno vključevali ; po odzivih sodeč,  jim je bila predstava zelo všeč. 

Po ogledu predstave smo se pogovarjali o dogajanju: otroci so znali poimenovati glavne junake in  opisati dogajanje v predstavi. Spoznavali so nove besede (piskrček – lonček; krajcar – kovanec).  Znali so opisati in prepoznati vreme (bilo je mrzlo, pihala je burja, padala je slana). Najbolj všeč jim je bila Mojca,k i je vse živali sprejela v svoj piskrček.  Otroci so bili kritični do lisice, ki je sicer poskrbela za čist piskrček, saj je bila čistilka, a je polizala ves med, obtožila zajčka, pa še zlagala se je, da jo boli trebušček. Otroci so povedali, da bi morala povedati, da bi rada jedla med in ga tudi deliti s prijatelji, pa da je bila grda, ker je zajčku med namazala okoli gobčka.  So pa lisici marsikaj oprostili, saj se je zajčku ob koncu opravičila.

Po pogovoru so otroci svoja doživetja izrazili še skozi likovne dejavnosti in nastale so prave umetnine.

no images were found

(Skupno 69 obiskov, današnjih obiskov 1)