Natečaj “Spodbujamo prijateljstvo”

Prispevek je pripravila vzgojiteljica Jana Kloboves.

Z 6. skupino »MEDVEDKI«, pod mentorstvom vzgojiteljice Jane Kloboves, pomočnice vzgojiteljice Lidije Svetelj smo se z veseljem odzvali na natečaj »Spodbujamo prijateljstvo« v nekoliko drugačni obliki s slikovnim materialom in dopisom besedila. Vsakodnevno se zelo veliko na splošno pogovarjamo o pozitivnih odnosih med vrstniki in ljudmi nasploh. Z naslednjimi slikami želimo prikazati delček našega vsakdanjega dogajanja v naši skupini. In odnose, katere na različne načine vsakodnevno gradimo, utrjujemo in ohranjamo z dejavnostmi ob različnih situacijah znotraj vrtca in skupine, kot tudi na sprehodih. Otroci so bili močno motivirani in so se ob tem tudi zabavali. Dojemali so sporočilo vsakega prikaza posebej in ga komentirali. Pogovor in spoznanja o prijateljstvu, smo utrjevali ob knjigi »ZAKAJ NAJ POSOJAM?«.

SLIKE PRIKAZUJEJO SLEDEČE DOGAJANJE:

  • IZPOSOJA IGRAČE OD DOMA – dojenček in torbica: »Mi lahko posodiš tvojega dojenčka in torbico za igro?« »Lahko, izvoli.« »Veš kaj igrajva se skupaj, bo bolj zanimivo!« »A, ne da sva prijateljici?«
  • MENJAVA IGRAČ OD DOMA avtomobilčki in velik avto: »Bi zamenjal z menoj avtomobila? Jaz ti dam svoje avtomobilčke, ti pa meni svojega? Pol ti ga pa vrnem. A, je prav?« »Mhm!«
  • SKRB ZA VRSTNIKA IN NJEGOVO DOBRO POČUTJE – počitek na blazini: »Pridi in se uleži tukaj na blazino, da se spočiješ. Na, še dojenčka stisni k sebi. Pokrila te bom z odejo in prebrala pravljico, da boš lažje zaspala.«
  • POMOČ MLAJŠEMU VRSTNIKU ZA HOJO PO STOPNICAH: »Pridi! Nič se ne boj, saj ti bom jaz pomagala po stopnicah, da ne boš padla!«
  • POMOČ MLAJŠEMU VRSTNIKU – sedenje na stolu in za mizo: »Kaj ne moreš sama potisniti stola k mizi? Pridi sem! Na usedi se na stol, da ti pomagam. Bo tako vredu?«
  • TOLAŽBA VRSTNIKA OB NESREČI – sočutje vrstnika: »Joj, udaril sem se. Boli.« »Daj pokaži! Te boli koleno? Veš, kaj saj bo kmalu bolje boš videl.«
  • NESEBIČNA POMOČ VRSTNIKA PRI – obuvanju in oblačenju»Sem že sezula copate in jih zložila. Zdaj si bom najprej obula čevlje in se potem še oblekla. En čevelj mi je uspelo obuti, drugega ne morem. Mi lahko pomagaš?« » Ja poglej takole ga natakneš na nogo in zapneš. Jopico najprej sama obleci. Vidiš, da gre. Malo ti bom pa jaz pomagal. Poglej takole primeš zadrgo in jo zapneš. Še bundo obleci. Vidiš, da ti gre. No počakaj , roko vtakni v ta rokav, takole. Pa si se oblekla. Še kapo moraš dati na glavo. Vidim, da ti ne gre. Pomagal ti bom. Stoj pri miru. Uspelo je, zdaj si oblečena in greš lahko na sprehod.«
  • PRIJATELJSKO DELJENJE DOBROT: »Vzgojiteljica, mami mi je dala bonbone in rekla naj jih razdelim svojim prijateljem.«

no images were found

(Skupno 64 obiskov, današnjih obiskov 1)