Pohod proti Brdam

Prispevek pripravila vzgojiteljica Jožica Maček.

18. septembra so se otroci iz skupin »Čebele« in »Žirafe« iz enote Vila Čira Čara odpravili na prvi pohod v okviru športnega programa »Mali sonček« proti Brdam. Pred pohodom smo obnovili pravila primernega vedenja na poti skozi gozd.

Malčki so povedali:
» V gozdu ne kričimo, ker smo tam le obiskovalci.«
» V gozdu ne mečemo kamnov.«
» Ne trgamo rož in gob.«
» Tudi trave ne mečkamo in ne brcamo gob.«

Otroci so na poti opazovali naravo, ki se preoblači v jesenska oblačila. Nabirali so želode, kostanjeve ježice in različne vejice. Videli so veliko različnih gob, med njimi tudi lesne gobe, ki pa imajo prav poseben vonj. Nadihali so se svežega zraka. Na cilju so se odžejali s tekočino in sadjem, ki so jih prinesli s seboj v  nahrbtnikih.
Sledil je še prijeten spust v dolino kjer jih je že čakalo kosilo.

(Skupno 103 obiskov, današnjih obiskov 1)