Raziskovanje in igra s snovmi

Prispevek pripravili vzgojiteljici Aleksandra Frelih in Tatjana Ravnikar.
Zadnji septembrski dan smo v skupini Pikapolonic raziskovali koruzna zrna in zdrob. Koruzna zrna so padla v zdrob in nastal je problem, kako bi lahko zrna ločili od zdroba. Otroci so predlagali, da vsako zrno koruze posebej vzamemo ven. Ker je bilo to zelo zamudno, sva jih vprašali, če poznajo kakšen način, kako hitreje ločiti zrna od zdroba. Ena deklica je predlagala, da s čarovnijo in poskusila, a čarovnija žal ni uspela. Malo sva jim pomagali, da so se spomnili na sita in nato so v parih ločevali zrna in zdrob. Ko so opravili, so v zdrob risali s prsti, nato pa so se še malo poigrali s koruznimi zrni. Raziskovalno dopoldne je kljub dežju zelo hitro minilo.

no images were found

(Skupno 76 obiskov, današnjih obiskov 1)