Poljane skozi otroške oči

Avtorica prispevka je vzgojiteljica Jožica Maček.

V okviru projekta Pomahajmo v svet smo z otroki iz 8. skupine spoznavali in opazovali naš kraj Poljane. Marca smo praznovali kar dva ljudska običaj, ki sta značilna za naš kraj. 4. marca smo se našemili v maškare in odganjali zimo. Na Gregorjevo pa smo iskali zaklad, ki so nam ga v zahvalo za skrb pozimi skrili ptički. Spoznali smo nekaj pomembnih poljanskih rojakov: pisatelja Ivana Tavčarja in slikarje Šubic. Matevževa mama Anica Berčič, ki je odlična amaterska igralka, je otrokom zaigrala del zgodbe iz Tavčarjeve povesti Cvetje v jeseni. Pripovedovala je kako so včasih otroci živeli v Poljanah, s čim so se igrali in kako so hodili v šolo. Oblečena je bila v obleko, ki so jo nosili v času njene mladosti.
Otroci so fotografirali vse pomembne in zanimive zgradbe in izdelali maketo Poljan. Vse svoje izdelke  pa smo razstavili v galeriji v Štefanovi hiši.

no images were found

(Skupno 49 obiskov, današnjih obiskov 1)