Na policijski postaji v Škofji Loki

Avtorica prispevka je vzgojiteljica Jožica Maček.

Prejšnji petek so najstarejši predšolski otroci obiskali policijsko postajo v Škofji Loki. Policist Sebastjan je najprej pokazal sprejemno pisarno. Tam policisti sprejemajo klice, kadar se zgodi kakšna prometna nesreča in takoj odhitijo na pomoč. Odpeljal nas je v garaže, kjer smo videli policijska vozila ter preizkusili sireno. Posebno zanimivo jim je bilo intervencijsko vozilo »marica«. Uporabljajo ga za prevoz ljudi v zapor. Otroci so si ogledali tudi pravi zapor. Tokrat je bil prazen. Policist jim je pokazal  policijsko čelado in lisice, ki so bile dečkom še posebej všeč. Polni vtisov smo se z avtobusom odpeljali nazaj v vrtec, kjer smo s pomočjo fotografij še enkrat podoživeli naše srečanje.

no images were found

(Skupno 44 obiskov, današnjih obiskov 1)