Letovanje v Pacugu 2014

Za spletno stran je zapisala vzgojiteljica Jožica Maček.

V ponedeljek 26. maja je na letovanje v Pacug odšlo 47 otrok s šestimi vzgojiteljicami. V letovišču nas je pričakalo lepo vreme, zato smo lahko izvedli vse načrtovane dejavnosti. Že prvo popoldne smo se prehodili preko solin v Strunjan in se zaigrali na igralih. Že naslednji dan smo se odpravili na sprehod v Piran. Tam smo si ogledali muzej školjk in polžev in akvarij, si ogledali Tartinijev trg ter se sprehodili po ozkih piranskih ulicah. V sredo smo se na panoramsko vožnjo odpeljali z ladjo Subaquatic. Med vožnjo smo si ogledali gojišče školjk, morsko dno in opazovali različne morske živali in rastline. V Pacugu so nas obiskali kar štirje  gusarji Vesla Tesla, Rozi, Kriva črta in kapitan Strgana srajca. Poučili so nas o gusarskih pravilih ter nas sprejeli v gusarsko šolo, kjer smo izdelovali gusarske kape. Naučili so nas gusarsko himno. Iskali  smo skriti zaklad, ki smo ga na koncu vrgli v morje in si zaželeli kaj lepega.  Vsi  smo naredili gusarsko šolo in bili sprejeti med  gusarje. Vsak dan smo se igrali na plaži in spoznavali morsko obalo in njene prebivalce: polže, školjke, mokrice in rakovice.  Ustvarjali smo v Morski pobarvanki. Prav vsak dan smo si privoščili sladoled.
V četrtek 29. maja popoldne pa smo se polni vtisov vrnili v Poljane, kjer so nas že  nestrpno pričakovali naši starši.

(Skupno 160 obiskov, današnjih obiskov 1)