Zmaji in simbioza giba

Prispevek je zapisala vzgojiteljica Alenka Cegnar.

Tudi letos smo se pridružili vseslovenski akciji Simbioza giba, ki spodbuja medgeneracijsko sodelovanje in skupno gibanje različnih generacij. Svoje stare starše smo povabili na pohod proti Sv. Križu.
Srečali smo se na prvi oktobrski dan, ki je bil sicer oblačen, a so ga razsvetlili žareči očki pričakujočih malčkov in njihovih starih staršev, pridružili pa sta se nam tudi dve mamici.
Zbrali smo se pred vrtcem in se po uvodnem pozdravu in Zmajski himni, ki smo jo zapeli, dobre volje odpravili na pot.
Prav vsi smo brez težav dosegli cilj. Najprej je seveda sledila malica, pa klepet med starimi starši in otroki. Da pa ne bi samo sedeli, smo se razgibali z igrami lovljenja in skrivanja, se igrali rajalni igri Konjenik in Peričice ter se zabavali in nasmejali ob skupni družabni igri Gospe in gospodje – sodelovali smo res prav vsi!

Polni prijetnih vtisov smo se počasi odpravili nazaj proti vrtcu, kjer smo se po doživetja polnem dopoldnevu poslovili ter si zaželeli… Nasvidenje naslednje leto!

Hvala vsem starim staršem, ki ste se nam pridružili, kajti brez vas tega doživetja ne bi bilo!

(Skupno 117 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja