Zobna preventiva v skupini MIŠKE

Avtorici prispevka sta vzgojiteljici Jana Kloboves in Katarina Špiček.

V 4. skupini “MIŠKE” je potekala ZOBNA PREVENTIVA!
Potekala je ZOBNA PREVENTIVA –  z zobno asistentko ga. Jožica Rant. Otroci so si ogledali risani film “Zobna vila”, “Pujsa Pepa”, se igrali igro z vlogami “Mami, oči in dojenček” in spoznavali kaj je zdravo in kaj ni zdravo za zobe (pitje iz stekleničke, duda, cuzanje prsta, dekce, trenerke, zadrge, traku, svinčnika, igrače,…). Zobna asistentka vzg. Jana je kravici z zobozdravniškim ogledalcem pregledovala zobe (enako so storili vsi otroci), od tu so se presedli k pom. vzg. Katarini kjer jim je, kot zobozdravnica z zobozdravniškim ogledalcem pregledovala zobe. Ob dejavnosti so pridobivali na vajah spretnosti za pravilno umivanje zob z zobno ščetko in pasto za zobe (količina nanosa kalodonta na zobno ščetko). Za domov so dobili pobarvanko (zajec in Miklavž). Pridobivali so na spoznavanju in utrjevanju zdravja in higiene zob ob zobni preventivi.

(Skupno 317 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja