Nesreča nikoli ne počiva

Avtorica prispevka je vzgojiteljica Jižica Maček.

V vrtec smo povabili Joštovo mamico, ki dela z ljudmi s poškodbami glave kot delovna terapevtka. Pripravila nam je zanimivo delavnico o njenem delu. Otroci so si najprej ogledali kratek film, ki je prikazal različne nesreče in pomoč ob njih in kratek utrinek dela v centru Korak, kje mamica zaposlena. Otrokom je svetovala naj pri vožnji s kolesom vedno uporabljajo čelado. Z zatemnjenimi očali so hodili s pomočjo palice za slepe in tako pridobili novo izkušnjo gibanja. V časopisu za slepe so tipali prav posebne pikice – črke, ki jih slepi uporabljajo za branje.
Otroci so v druženju z Joštovo mamico preživeli prijetno in poučno dopoldne in pridobili veliko novih izkušenj.

(Skupno 115 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja