Eko dan v vrtcu Lovski dom

V petek, 18.3. smo ponovno imeli skupne dejavnosti, kjer sta skupini Ribice ter Pika Nogavička ustvarjali na temo EKO DAN.
Uvod v tri delavnice je bila zgodbica FIŽOLINA, po njej pa so se otroci prosto razporedili v naslednje kotičke:

  1. IZDELAVA MOŽIČKA IZ PŠENICE IN ŽAGANJA – tu smo hkrati spodbujale sodelovanje med otroki, saj so si v dvojicah pomagali pri polnjenju nogavice, poleg tega pa so morali tudi šteti (10 žlic žaganja). Najbolj so se veselili tega, da bodo možička lahko odnesli domov.
  2. IZDELAVA IN POKUŠANJE ZELENEGA SMUTIJA – otroci so narezali različno sadje, v blender pa smo dodali tudi veliko pest regrata za zdrav napitek. Sprva so bili malo skeptični, a ko so napitek pokusili, je bil večini zelo dober.
  3. MERJENJE IN PRETAKANJE VODE – otroci so imeli na voljo merilne posodice, kozarčke in lavor vode.

Prav na vseh dejavnostih so bili zelo aktivni, motivirani za sodelovanje…tako, da je skupni dan ponovno zelo dobro uspel!

 

 

(Skupno 283 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja