Ekošola v vrtcu AGATA

Avtorica prispevka je vzgojiteljica Jana Koboves.

Strokovne delavke in otroci vseh skupin že nekaj let sodelujemo v projektu EKO. Letos smo izvajali aktivnosti iz sklopa zgodnjega naravoslovja s področja:«Moje vrednote: pitna voda, svež zrak, zdrava hrana, uravnoteženi odnosi z naravo, bivanje v zdravem okolju«, tematska sklopa »Odpadki« in »Voda« in sodelovali v ozaveščevalno humanitarnem projektu EKOPAKET/ODPADKI/JAZ, TI, MI ZA SLOVENIJO: STARA PLASTENKA ZA NOV INKUBATOR. Vseskozi pa izvajamo in negujemo aktivnosti iz sklopa zgodnjega naravoslovja o ZDRAVILNIH ZELIŠČIH. Skozi celo leto smo ustvarili številne likovne izdelke iz odpadnega materiala, skrbeli za naravo in se gibali v neokrnjeni naravi, izdelali vlak z vagoni in vanje posadili različna zelišča, jih negovali, zalivali, skrbeli zanje, da jih bomo lahko uporabili v jedeh ali napitkih. Vsi skupaj smo vseskozi pridobivali na vrednotah ozaveščanja o skrbnem ravnanju z okoljem in ga prenašali na starše in lokalno okolje.

(Skupno 127 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja