Sprehod ob reki Poljanščici

Avtorica prispevka je vzgojiteljica Jana Kloboves.
Potekalo je prijetno dopoldne, ob druženju 4. skupine “MIŠK” in 7. skupine “ZMAJEV” na sprehodu in igri ob reki Poljanščici.

Skupina “Mišk”, se je povečala za sedem otrok iz skupine “Zmajev”. Dolga kolona se je varno vila ob robu cestišča in odkrivala zanimivosti ob poti (košnja trave,obračanje in priprava pokošene trave za povijanje v bale, plavanje velikih rib v reki Poljanščici pod samim mostom). Igra na produ je bila zabavna. Otroci so ob igri z naravnim materialom/različnimi vrstami, oblikami, velikosti in barvo kamenčkov in ob pomoči lopatk, grabljic, kanglic, modelov za oblikovanje izražali, postavljali, gradili, oblikovali zanimive stvaritve od stolpov, mostov, cest, hriba,…na koncu so v veselje vseh metali kamenčke v vodo in opazovali kako in kam padejo. Igra v naravi je nanje vplivala sproščujoče. Ob tem so si krepili zdravje in spoznavali pomen in vrednote gibanja na svežem zraku.

(Skupno 162 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja