Med poletnimi počitnicami

Prispevek napisala vzgojiteljica Barbara Triler.

V mesecu juliju in avgustu smo vzgojiteljice pripravile dve zanimivi temi.
Tematski sklop v juliju se je imenoval »Voda, moja prijateljica«. Otroci so spoznavali lastnosti vode, njen pomen, sodelovali pri poskusih z vodo (prelivanje, mešanje tekočin, barvanje z vodo…) ter uživali v vodnih dnevih, ko so se lahko ohladili v bazenčkih. Izdelali so ladjice iz papirja in jih spuščali po reki Sori. Prod ob reki so obiskali večkrat, saj so reko opazovali, prisluhnili žuborenju in se igrali s kamenčki. Prisluhnili so pripovedovanju različnih pravljic o vodi in ugibali uganke. Vzgojiteljice smo otroke spodbujale k vsakodnevnemu pitju vode, ki je otroke zelo odžejala.
Tematski sklop v avgustu pa se je imenoval »Med škrati v gozdu«. Že naslov lahko pove, da je bilo veliko dejavnosti v naravi in gozdu. Otroci so raziskovali gozd, se igrali z naravnim materialom in izdelali pravo hišico za škrate. Podrobneje so spoznali škrata Gala na podlagi knjige »Gal v galeriji« in ga narisali po doživetju. Ob zaključku teme so uživali ter aktivno sodelovali v glasbeni urici, ko so petje lahko spremljali s preprostimi instrumenti, najdenimi v gozdu (veje, storži, plodovi…).

(Skupno 150 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja