Jesenski izlet vnukov in starih staršev

Prispevek sta zapisali vzgojiteljici Jana in Katarina.
Pri SIMBIOZI GIBA Z DEDKI IN BABICAMI, smo izvedli izlet proti Sv. Križu, hodili, opazovali okolico, gozd, se zaigrali v gozdu z naravnim materialom/izdelali ognjišče, bivališče iz vej, sproščali gozdno domišljijo na različne izvirne načine – plezali, se vzpenjali na debla, veje, štore,..se predstavili s pesmico “TRI MUCE” in “MALI OJOJ” in zarajali  socialno gibalno pesem “Rdeče češnje” in socialno gibalno igro “Mačka in  Miška” skupaj z babicami. Otroci so spoznavali pomen sodelovanja med generacijami, ob gibanju konkretno in neposredno v naravi, medsebojnega druženja, športnega obnašanja in gozdnega bontona. Bili so govorno in fizično aktivni in sodelovali v rajalnih igrah ter pridobivali na vključitvi sebe v dogajanje. Pridobivali so na samozavesti, kulturnih in moralnih vrednotah, zadovoljstvu, sproščanju in ohranjanju kondicije in zdravja na svežem zraku.
(Skupno 153 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja