V vili Čira čara skrbimo za zdravo prehrano

Prispevek napisali vzg. Jana Kloboves in Saša Frelih.
Otroci iz skupin Miške in Škratki že zelo dobro vedo, kako pomembno se je zdravo prehranjevati. 
Na obisku smo imeli organizatorko prehrane, učiteljico Ireno Tehovnik, ki je otrokom predstavila koliko sladkorja je v različnih priljubljenih pijačah ter kako sladkor vpliva na naše zdravje.
Z otroki smo se dogovorili, da bomo skupaj izdelali zdravo sladico. Tako smo zmiksali mešanico oreščkov in suhega sadja ter dodali malo domačega medu. Vsak otrok si je sam izdelal slastne kroglice, ki jih je povaljal še v kokosovi moki in jih z užitkom zaužil. Ker nam je nekaj mešanice oreščkov in rozin ostalo, smo naslednji dan naredili še zdravo presno torto.
Ker nas je zanimalo kako potuje hrana po našem telesu in kaj se z njo zgodi, ko jo zaužijemo, so prisluhnili zgodbici Novice z vlaka trebušaka. Na maketi človeškega telesa so spoznali prebavila in nato v svoje zvezke še sami narisali pot hrane po telesu.
(Skupno 152 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja