Skupni pohod in dan odprtih vrat

Prispevek je zapisala vzg. Mateja Matjašec.

Konec januarja smo se vse štiri skupine II. starostnega obdobja iz centralnega vrtca odpravile na zimski pohod proti Brdom. Pot smo začeli po pešpoti nad šolo čez »Ameriko« in naprej proti našemu cilju. Tam smo pojedli malico in se po drugi strani, mimo sv. Križa, odpravili nazaj proti vrtcu. Vmes smo naleteli na kar nekaj ovir, kjer so se otroci morali tako ali drugače gibalno znajti. Pri nekaterih smo jim pomagale vzgojiteljice, pri drugih so se znašli sami in se tako uspešno, prijetno utrujeni po treh urah in skoraj 7 prehojenih kilometrih vrnili v dolino.
Kot je postalo že tradicija, smo te iste skupine tudi v tem mesecu izvedle dan odprtih vrat. Tokrat smo v svojih igralnicah pripravile dejavnosti v zvezi z raziskovanjem vodo. Strokovne delavke smo ostale v svojih skupinah in isto 15 minutno dejavnost izvedle za otroke, ki pa so krožili od ene do druge igralnice. V prvi igralnici so otroci raziskovali agregatna stanja od ledu do pare, v drugi ustvarjali s pisanimi milnimi mehurčki, v tretji ustvarjali s čarobnimi ledenimi barvami in slikali na led, v četrti pa so se seznanili z mešanjem tekočin in senzoričnimi vrečkami s temi istimi tekočinami. Prav vsi otroci so uživali v dejavnostih in nihče nima več težav pri menjavi igralnic, saj smo ta sistem dela že dobro vpeljale v naš vsakdan. 

(Skupno 81 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja