Gibalnica

Prispevek je zapisala vzgojiteljica Jožica Maček.

V sredo, 21. marca in petek, 23. marca so nam osnovnošolci pripravili gibalno urico v veliki telovadnici in jo poimenovali kar GIBALNICA. V vseh skupinah smo se povabilu z veseljem odzvali, saj se vzgojiteljice  zavedamo, da je potreba po gibanju primarna otrokova potreba. V velikem prostoru so nas čakale različne postaje, na katerih so otroci razvijali ravnotežje in koordinacijo, izvajali različne naravne oblike gibanja, iskali lastne poti pri reševanju gibalnih problemov in se sproščali. Pri vseh dejavnostih so jim bili osnovnošolci v veliko spodbudo in pomoč. Malčki so ob gibanju neizmerno uživali. Odrasli pa smo bili zadovoljni, saj smo s tem optimalno prispevali k njihovemu razvoju in zdravju.

 

(Skupno 153 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja