Policist na obisku

Prispevek je pripavila vzgojiteljica Jožica Maček.

V sklopu spoznavanja različnih poklicev povezanih z varnostjo, smo na obisk povabili policista.
Otrokom je predstavil svoje delo in opisal policijski avtomobil. Prižgal je modre in svetle luči in povedal, da jih uporabljajo zato, da so v prometu bolj vidni in bolj varni, ko hitijo na pomoč. Za kratek čas smo zaslišali tudi sireno, ki je bila zelo glasna. Povedal je, da policisti pomagajo tudi pri naravnih nesrečah kot so poplave, potresi, plazovi. Tam pomagajo ljudem, da se umaknejo iz ogroženih območij. Potem pa varujejo njihovo lastnino, da jo iz njihovih praznih domov, kdo ne izmakne.  Pokazal nam je represivne pripomočke kot so lisice in  solzilec. Te pripomočke imajo policisti pripete okrog pasu, da so jim v danih okoliščinah takoj na voljo. Vse skupine 2. starostnega obdobja so z zanimanjem poslušale policistovo pripoved.
Otroci so se ob druženju s policistom sprostili in postali radovedni.   Zanimalo jih je kam pelje roparje, ko jih ujame in koliko jih je že ujel. Nekateri otroci, ki so pred srečanjem s policistom bili preplašeni, pa so strah popolnoma izgubili, saj so videli, da so policisti prijazni in ljudem le pomagajo.

(Skupno 132 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja