Pevski zborček vrtca Agata

Zapis pripravila vzgojiteljica Alenka Cegnar.

V tem šolskem letu se je v mali zborček vpisalo 8 otrok iz 5. in 7. skupine. Med deklice se je vpisal še en deček, tako, da smo bili mešani pevski zborček. Na naših srečanjih smo se poleg upevalnih in dihalnih vaj igrali še različne glasbeno didaktične, plesne in gibalne igre. Otroci so skozi igro usvojili nekaj ljudskih pesmic (Priletela muha na zid, Šmentana muha, Na planincah luštno biti, Srečali smo mravljo, Lisička je prav zvita zver, Petelinček je na goro šel,…). Preizkusili smo tudi melodične resonatorje. Ob zaključku našega sodelovanja smo se predstavili malčkom, pa tudi starejšim prijateljem. Vsi so bili  veseli našega nastopa in nam glasno zaploskali. Ob pesmici Kuža Pazi pa so ob našem igranju na melodične resonatorje pesmico tudi zapeli.

(Skupno 153 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja