Praznovanje Gregorjevega

Zapisala vzgojiteljica Tina Mlinar Rozinger.

V mesecu marcu, ko vse diši že po pomladi in ptički že veselo čivkajo na vejah ter pripravljajo svoja gnezdeca, so otroci in vzgojiteljice iz 2. starostnega obdobja so odšli na orientacijsko pot imenovano Gregorčkova pot. Na samem začetku so otroci prejeli pismo ptičkov z navodili za začetek poti. Naprej so poiskati izgubljeni zemljevid, ki jim je služil kot pomoč za iskanje postaj. Na vsaki postaji so otroci dobili nalogo in ko je bila naloga opravljena so lahko iz vrečke vzeli en košček sestavljanke. Naloge so bile zanimive, zabavne in tudi malo poučne. Otroci so vadili ptičje petje, poskusili leteti kot ptički, peli njim že znane pesmi o ptičkih, prepoznavali različne vrste ptic in se na zadnji postaji razmigali z igro Ptički v gnezda. Ko so vse naloge opravili so sestavili vse nabrane delčke sestavljanke in jih sestavili v celoto iz katere so nastali ptički, ki nam bodo v prihodnjih dneh krasili vrtčevsko igrišče. Ptički so se nam za skrb tekom zime zahvalili z malim sladkim presenečenjem.

(Skupno 247 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja