Modri dan v vrtcu Agata

Prispevek je napisala vzgojiteljica Tina M. Rozinger.

Mesec april je mesec ozaveščanja o avtizmu. Ker naš vrtec Agata obiskujejo tudi otroci z avtizmom smo, 4. aprila 2019, pripravili dogodek Modri dan s sloganom Enotni v drugačnosti. Otroci in vzgojiteljice so na ta dan prišli v vrtec z modrimi oblačili in s to gesto pripomogli k večji ozaveščenosti. Koordinatorki Modrega dneva sta bili Tina Mlinar Rozinger in Danica Zorko. Otroci so prisluhnili prevodu zgodbe All my stripes (Shaina Rudolph) in jim na njim primeren način poskušali približati težave, ki pestijo male otroke z drugačnim umom. Otroci so si ogledali tudi video posnetek dečka z avtizmom in vse stiske, ki jih doživlja ob vstopu v nakupovalni center, skozi njegove oči. Odziv otrok je bila potrditev, da v vrtcu prevladujeta sočutje in strpnost. In zato si v našem vrtcu Agata prizadevamo, da bi otroke vzgajali v strpne in ozaveščene mlade ljudi. Otroci so nato imeli igro po kotičkih kjer so se preizkusili v dejavnostih, ki jih otroci z avtizmom v vrtcu obožujejo, npr. vstavljanje žebljičkov, sestavljanje kock, senzorična pot, senzoričen spomin, igra s plastelinom, kinetičnim peskom, lovljenje ravnotežja na ravnotežnostnih deskah, vrtavke… Srečali pa so se tudi z izzivi kot so vstavljanje niti skozi večjo šivanko z rokavico na roki, pobiranje majhnih delcev s pincetami, slepe miši, risanje z obema rokama … Bil je prav poseben dan, ki smo ga zaključili s simbolom drevesa, kjer so vsi otroci skupaj z vzgojiteljicami prilepili pobarvane koščke v celoto, ki izstopa po svoji drugačnosti.

(Skupno 206 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja