Lizika in žabice

Prispevek je pripravila vzgojiteljica Alenka Cegnar.

S Heleno sva otrokom pripravili glasbeno pravljico Lizika. Otroci so poslušali tako zgodbico o potepuški liziki, kot tudi skladbice in pesmice in spoznavali različne melodične in ritmične instrumente. Po poslušanju so otroci izdelovali lizike iz odpadne plastične embalaže in marmorirnimi barvami. Bili so navdušeni nad nastalimi pisanimi lizikami. Naslednji dan smo čarali s sladkorjem: najprej so sladkor seveda okušali, da so preverili pristnost, opazovali drobne kristale, nato pa s čarobnimi besedami pomagali, da se je sladkor v ponvi na štedilniku začel spreminjati v tekočo maso, ki jih je spominjala na med. Izdelali smo čisto prave karamelne lizike. Da pa se gorenjsko nič ne zavrže, smo ostanke v ponvi zalili z mlekom in skuhali karamelno mleko, ki je vsem zelo teknilo. Lizike smo še estetko zavili in okrasili ter jih odnesli domov, da se z njimi posladkajo prav vsi kot so se v pravljici muca, polž, čebelica in metulj.

(Skupno 260 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja