Teden otroka v skupini Miške

Zapisala vzgojiteljica Jana Kloboves.

V tednu otroka je na temo: “NAŠE PRAVICE”  potekal pogovor o otrokovih pravicah v 6.sku. Miške. Začeli smo  v 1. nadstropju ob napisu TEDEN OTROKA – NAŠE PRAVICE in na poti do knjižnice nabirali zelene škatle, ki smo jih odprli v knjižnici. Vsaka škatla je vsebovala predmete, ki so predstavljali eno pravico. Potrudili smo se priti do petih pravic: pravica do igre in učenja, pravica biti spoštovan in spoštovati druge, pravica do mame in očeta – do družine, pravica do miru in pravica do odraščanja in biti otrok.
Potem je sledilo  branje pesmic, na temo pravic in na koncu smo na drevo iz rok – prispevali odtise prstov – listke, na to drevo smo dali tudi vse te pravice, napisane na jabolkih.
Otroci so o tem debatirali, razumevali in pomnili njihove pravice, jih poimenovali, naštevali. Bili so pozorni poslušalci in vpeti v debato.

(Skupno 131 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja