Simbioza giba – Žabice z dedki in babicami na pohodu

Zapisala vzgojiteljica Alenka Cegnar.

Tudi letos smo se pridružili vseslovenski akciji, ki spodbuja medgeneracijsko druženje s poudarkom na gibanju, zato smo v petek, 18. oktobra povabili naše dedke in babice na pohod do Visokega.
Otroci so bili neučakani in nadvse veseli svojih dedkov in babic, ki so jih pričakali v garderobi. Pred vrtcem smo se pozdravili in po uvodnem fotografiranju krenili na pot. Vreme sicer ni bilo najbolj obetavno, a so nekateri stari starši z zaprtimi dežniki v roki poskrbeli, da so dežne kaplje ostale v oblakih. Med hojo, katere hitrost smo prilagajali mladim in malo manj mladim, so imeli udeleženci možnost poklepetati. Dobre volje smo  vsi prispeli na cilj. Seveda ni pohoda brez malice, zato so se (predvsem otroci) najprej odžejali in pomalicali, stari starši pa so si poleg tega lahko privoščili še kavo ali čaj, saj je bila restavracija v dvorcu odprta. Po sproščenem druženju in igri otrok smo se odpravili nazaj proti Poljanam, kamor smo se vsi dobro razpoloženi uspešno vrnili. Preden so se začeli stari starši poslavljati, sva se jim še zahvalili za udeležbo in druženje. Bilo je prijetno dopoldne, polno novih doživetij in upam, da bo vsem še dolgo ostalo v lepem spominu.

(Skupno 163 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja