Razstava – Moj kraj moj chef

Pripravila vzgojiteljica Helena Oblak.

Za zaključek šolskega leta smo v skupini Zvezde pripravili razstavo. Le-ta je bila zaključek celoletnega projekta Turizmu pomaga lastna glava – Moj kraj moj chef, zato so bili vsi izdelki narejeni na temo hrane.
Čez celo leto smo v skupini imeli veliko dejavnosti na to temo. Pri tem smo imeli dva pomočnici, chefa Rozinko in Cukrčka. Skupaj smo spoznavali slovensko kulinariko: spekli smo pohorsko omleto, okušali blejsko kremšnito, bučno ter olivno olje… Sami smo tudi naredili maslo in jogurt, iz hrane, ki nam je ostala pri obrokih, pa smo naredili sladico in napolnili tortilje.
Za konec projekta smo poleg razstave morali pripraviti tudi sladico z lokalnim pridihom. Naredili smo sladico v lončku s hruškami, skuto in sirupom materine dušice.
Razstavo smo otvorili dopoldne, ko so si jo ogledali vsi otroci iz vrtca in vzgojiteljice. Popoldne pa so prišli na ogled še starši naših bodočih prvošolcev. Presenetili smo jih s kratkim programom in jih pogostili z našo sladico.

(Skupno 159 obiskov, današnjih obiskov 2)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja