Naša gredica

Zapisala vzg. Alenka Cegnar

Odločili smo se za zasaditev ene od gredic ob zgornjem igrišču. Otroci so se odločili, katera bo naša, jaz pa, kaj bomo zasejali…nekaj medonosnega za naše drage čebele. Gredico smo prekopali, da bo lahko zemlja zadihala…
Tipali smo semena kapucinčkov in ognjiča v vrečki in nato na dlaneh. Naredili smo luknjice, v katere so starejši otroci posejali vsak po dve semeni kapucinčkov. Po obliki zanimiva in  nenavadna semena ognjiča so pritegnili vse. Malčki so jih raztrosili po sredini gredice in jih pokrili z zemljo in vsi si želimo, da bi naša zasejana semena vzkalila in privabila čim več čebelic!
Za označitev naše gredice smo izdelali eko žabico iz odpadnih plastenk Donata. Zdaj pa samo še čakamo, kaj bo iz naše zasaditve zraslo.

(Skupno 75 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja