Noč v vrtcu

Zapisala vzg. Špela Dolinar

V mesecu aprilu smo v skupini Sovice imeli Noč v vrtcu. Otroci so jo že nekaj časa komaj čakali. Tako smo se ob 18.00 dobili na lep četrtkov dan. Najprej so si otroci pokazali svoje nahrbtnike in predvsem njihove spremljevalce – pliškote, ki bodo z njimi preživeli noč. Odpravili smo se na igrišče, kjer so nas čakale štafetne igre. Otroci so bili polni energije in nadvse motivirani. Po koncu iger smo otvorili našo teraso in sicer tako, da smo povečerjali kar zunaj. Bilo je res nekaj posebnega, sploh, ker smo se lahko malce razvajali s pico in krompirčkom. Po večerji smo si pripravili postelje, otroci pa so se seveda z raznimi rekviziti še fotografirali. Sledilo je iskanje predmetov na sličicah po celem vrtcu. Razdelili smo se v skupine, si nadeli naglavne lučke in se z voki-tokiji podali na lov. To je bilo smeha in raziskovalnega duha. Seveda noč v vrtcu ne mine brez pižama žura in tudi naša ni bila nič drugačna. Vsi nasmejani in polni energije smo si pripravili še modno pisto in se prijateljem pokazali v čudovitih pižamah, ter v različnih pozah. Da smo se pred spanjem le malček umirili smo si ogledali eno kratko risanko, nato pa so otroci utrujeni legli na ležalnike. Sledilo je nekaj minut veselega hihitanja, nato pa so eden za drugim padali v sanje. Noč je bila mirna, zjutraj pa so se zbujali sami nasmejani otroci, ki so nama že zastavljali vprašanja, kdaj bomo noč v vrtcu spet ponovili 🙂
In to bo že zelo kmalu…

(Skupno 169 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja