Obisk odličnega poznavalca rastlin

Zapisala vzgojiteljica Špela Dolinar.

Nekega sončnega četrtka v mesecu maju nas je pred vrtcem pričakal gospod Franci Miklavčič, star ata dečka iz naše skupine. Popeljal nas je proti Visokemu in nam pokazal nemalo užitnih rastlin, ki smo jih našli na naši poti. Otrokom je na njim primeren način razložil pomen določene rastline. Najbolj so jih presenetile koprive, ki so jih okušali, pa plevel, ki se jim je zdel tako zelo sladek. Skoraj vse rastline so otroci na poti tudi okusili, povonjali in potipali. Nekatere so bile sladke, nekatere malenkost bolj grenke. Za celo skupino je pripravil koprivov in regratov sok. Otroci so bili navdušeni. Predstavitev kakšne rastline je podkrepil tudi z kratko zgodbico, tako, da so si otroci res veliko zapomnili. Še posebej jim je ostal v spominu preizkus, ko smo krtu naredili majhno luknjo v njegovem rovu. Ko smo se vrnili nazaj, si jo je seveda že zasul nazaj, saj krti prepiha ne marajo 😊 Naravoslovnemu dnevu smo namenili celo dopoldne. Bogatejši za nemalo katero izkušnjo smo se veseli in s polnimi trebuščki vrnili nazaj v vrtec. Za vse znanje se iskreno zahvaljujemo gospodu Franciju.

(Skupno 109 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja