Dan mladinske književnosti

Zapisala vzg. Katarina Špiček.

V ponedeljek, tretjega aprila, smo obeležili dan mladinske književnosti.  Otroci iz drugega starostnega obdobja so se zbrali na zgornjem hodniku. Vzgojiteljica Alenka je prebrala knjigo Fižolina.
Vsebina knjige je zelo zanimiva in poučna. Otroke spodbuja k razmišljanju, da tudi  odpadno embalažo lahko porabimo za nekaj koristnega. Zgodba govori o zajčku, ki se je pripravljal na praznovanje rojstnega dne. Našel je prazno pločevinko in jo vrgel stran. To pločevinko je našla zajčica, ki se je odpravljala na zajčkov rojstni dan. Pobrala je pločevinko in jo uporabila za vazo. Vanjo je dala rože in jih nesla zajčku za rojstni dan. Zdaj je tudi zajček videl, da je naredil narobe.
S to zgodbo smo se dotaknili tudi ekoloških tem.
Po prebrani knjigi so otroci pogledali še ilustracije in na kratko obnovili zgodbo. Na koncu pa je vsaka skupina dobila prazno pločevinko, papirnate servete, zemljo in semena. Njihova naloga je bila, da skupaj okrasijo pločevinko in posadijo semena ter opazujejo, kaj bo iz semen vzklilo.
Fižolina je prazna pločevinka, v kateri je bil fižol.

(Skupno 68 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja