Otroci raziskujejo lokalno: obisk farme jagodičevja »Maline iz doline«

Zapisala Tina Mlinar Rozinger.

Z otroki in vzgojiteljice iz skupine Polžkov, Bobrov in Žabic smo, v ponedeljek, 26. 6. 2023, obiskali nasad jagodičja pod imenom Maline iz doline. Na farmi sta nas pričakala Žiga in Patricija, ki sta nam povedala kar nekaj zanimivosti. Najprej smo si ogledali nasad sibirskih borovnic, jagod, malin in robidnic. V njunem nasadu smo lahko videli kar 18.000 sadik malin skozi katere smo se tudi sprehodili in iskali kje se skrivajo maline. Po ogledu sta nas povabila na malico, kjer smo lahko poskusili sveže nabrane in liofilizirane jagode in maline, ki so otrokom zelo teknile. Za piko na i pa smo se posladkali še z malinovim sokom.
Z obiskom lokalnega nasada jagodičevja so otroci pridobili bogato izkušnjo lokalno pridelane in zdrave hrane.

(Skupno 242 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja