Otroci v svetu glasbe in baleta

Avtorica prispevka je vzgojiteljica Alenka Cegnar.

V ponedeljek, 6. februarja smo si ogledali baletno predstavo LUNINA ČAROBNA FLAVTICA, ki je nastala po predlogi glasbene pravljice Blaža Puciharja in kjer sta glavna instrumenta klavir in flavta.

Otroci so navdušeno, z zadržanim dihom spremljali glasbeno-plesno potovanje deklice Lune, ki na svoji poti z vlakom srečuje zanimive živali in jim s svojo čarobno flavtico pomaga iz težav: poniju pomaga, da teče tako hitro kot veliki konji, počasno želvo popelje v svet jazza in plesa, z delfinom se prepusti pustolovščini v morju, kjer se s pomočjo ribic srečno rešita iz objema ribiške mreže, kolibri se ob zvokih čudežne flavtice nauči leteti tudi nazaj, pa še sibirskemu tigru pomaga iz osamelosti izumirajoče vrste. Seveda pa ne bi bilo tako napeto, če Lune na poti domov ne bi ujel hudobni zmaj, ampak ob pomoči živali se vse srečno konča! Prav vsi otroci so tiho kot miške spremljali plesno dogajanje in mislim, da je bilo za vse to izredno in prav posebno doživetje. Vsa pohvala mladim plesalcem, ki so nas ponesli v svet baleta.

no images were found

(Skupno 59 obiskov, današnjih obiskov 1)