Vrtec na obisku v gasilskem domu v Poljanah

Prispevek priravila vzgojiteljica Tatjana Ravnikar.

V sredo, 3.10.2012 smo z otroki Vrtca »Agata« obiskali Gasilski dom v Poljanah. Tam so nas pričakali 3 operativni gasilci (Matjaž, Igor in Borut) oblečeni v gasilska oblačila namenjena intervencijam. Pokazali in predstavili so nam različno gasilsko opremo in orodja, ki jih uporabljajo pri gašenju požarov oz. pri svojem delu. V kar treh garažah smo imeli moč videti veliko različnega orodja, obleke, čelade in škornje gasilcev, cevi, motorno črpalko in kup nam manj znanih predmetov. Zelo zanimiva je bila predstavitev gasilskih vozil z vso pripadajočo opremo in vključitvijo »sirene«. Gasilci so za mlajše otroke pripravili tudi »vedrovko«, s katero so zbijali tarčo, starejši otroci pa so se preizkusili v zbijanju tarče s pravo gasilsko cevjo in ročnikom. Nenavadno doživetje za vse otroke in vzgojiteljice je bil tudi gasilski ventilator, ki ima tako moč, da je pometlo vso listje po dvorišču in močno zamajalo veje bližnjega drevesa. Otroci 8. skupine »Sovic« so sabo v vrtec odnesli tudi eno gasilsko čelado, katero so kasneje narisali v zvezek. Res zanimivo in polno doživetij je bilo to srečanje s poljanskimi gasilci, ki nam je prav posebej popestrilo eno dan v tednu otroka.

no images were found

(Skupno 32 obiskov, današnjih obiskov 1)