Bralna urica z učenkama OŠ Poljane

Pripspevek je pripravila vzgojiteljica Tatjana Ravnikar.

Tako kot lansko leto, smo tudi letos vključeni v program sodelovanja med šolo in vrtec. V petek, 12. oktobra 2012 sta nas v Vili Čira čara, v okviru »bralnih uric«, obiskali učenki 7. razreda OŠ Poljane Brigita in Patricija. Predstavili sta nam zgodbo z naslovom: ŽIGA ŠPAGET GRE V ŠIRNI SVET. Zgodba o špagetu Žigi je bila otrokom zanimiva, še bolj kot sama vsebina pa jih je pritegnila k poslušanju  slepa učenka Patricija, ki je zgodbo brala iz knjige, ki je prirejena slepim in je opremljena z braillovo pisavo. Z zanimanjem smo spremljali Patricijo, kako je pomikala prste po knjigi in nam doživeto brala. Po prebrani zgodbi sta nam Patricija in Brigita ob pomoči njune mentorice Barbare Tavčar pobliže predstavili knjigo in skupaj smo vsebino še enkrat obnovili. Otroci so imeli možnost v knjigi vonjati jabolko in paradižnik ter občutiti braillovo pisavo s svojimi prsti. Za konec smo zgodbi še enkrat prisluhnili.

no images were found

(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)