Skrbimo za svoje zdravje

Prispevek pripravila vzgojiteljica Mateja Matjašec.

V četrtek, 29. 11. 2012, smo v Vili Čira Čara gostili Katjino mamico Mojco Buh. Po poklicu je medicinska sestra, zaposlena v Zdravstvenem domu Gorenja vas.

Otrokom je predstavila svoje delo in jih s pogovorom spodbujala k razmišljanju o zdravem načinu življenja. Sem sodi zdrav način prehranjevanja, gibanje na svežem zraku v vseh vremenskih razmerah in dovolj počitka. Skrbeti moramo za higieno celega telesa in v primeru prehladov paziti, da pravilno kašljamo, kihamo in dobro izpihujemo nos. S tem preprečimo nadaljnje širjenje virusov.

Ob koncu smo skupaj zapeli pesmico »Angina«, se pogostili z dnevno dozo vitaminov, v zvezke narisali viruse in bakterije, ter se igrali v prenovljenem zdravniškem kotičku.

Medicinski sestri Mojci se še enkrat najlepše zahvaljujemo za izčrpno predstavitev.

(Skupno 78 obiskov, današnjih obiskov 1)