V mlinu

Avtorica prispevka je vzgojiteljica Jožica Maček.

Prvi novembrski četrtek so se vsi otroci iz Vile Čira Čara odpravili ogled starega mlina v Hotovljo.
Najprej jim je gospod Slavko predstavil kratko zgodovino mlina. Izvedeli so, da mimo teče potok Hotoveljščica, ki je bil nekoč Tavčarjev potok. Videli so tri mlinske kamne, kjer so mleli različna žita, vsako posebej: pšenico, koruzo in ječmen ter žita s katerimi so hranili domače živali. Ogledali so si tudi posebno napravo  stope, s pomočjo katerih je mlinar luščil kašo. V mlinu so uporabljali tudi sita za sejanje moke. Malčki so bili radovedni in so mlinarju Slavku zastavili več vprašanj. Zanimalo jih je kaj je poganjalo mlinska kolesa in na kakšen način in za kaj se uporabljajo različni predmeti, ki so razstavljeni v mlinu. Videli so načrt mlina iz leta 1923 in ugotovili, da je to zelo star načrt.
Otroci so bili navdušeni nad mlinom, saj so izvedeli veliko novih informacij in si z ogledom mlina dobili pravo predstavo o njegovem izgledu in delovanju.

(Skupno 114 obiskov, današnjih obiskov 1)