Ogled naše nove kurilnice

Prispevek je pripravila vzgojiteljica Jožica Maček.

Prav v tem času se v 8. skupini pogovarjamo o različnih vrstah energij in o njihovi  varčni rabi. Otroke je zanimalo kako izgleda naša nova kurilnica, zato smo se tja odpravili na obisk. Vstopili smo v velik prostor z veliko pečjo in več zalogovniki. Peč ogreva radiatorje v šoli, vrtcu, telovadnici in jedilnici. Ogreva tudi vodo za umivanje. Hišnik Filip je peč tudi odprl. Otroci so občutili močno vročino in ugotovili, da v njej kurijo les – sekance. Zadaj za kuhinjo nam je hišnik pokazal še veliko odprtino, kjer imajo shranjene sekance, ki se s pomočjo polža pomikajo v peč. Otroci so povedali, da tako velike kurilnice še niso videl. Zelo pomembno pri naši kurilnici je tudi to, da je zelo varčna in uporablja les, ki ga je vse okoli nas na pretek.

 

(Skupno 107 obiskov, današnjih obiskov 1)