Letovanje v Pacugu

V ponedeljek 25. maja je na letovanje v Pacug odšlo 35 otrok s petimi vzgojiteljicami. V letovišču nas je pričakalo lepo vreme, zato smo lahko izvedli vse načrtovane dejavnosti. Prvo popoldne smo se sprehodili preko solin v Strunjan in se zaigrali na igralih, zvečer smo imeli spoznavni večer z gusarji. Naučili smo se gusarsko himno in spoznali gusarska pravila. V torek dopoldne smo se igrali na plaži in izdelovali gusarske kape. Popoldne smo se sprehodili do Pirana. Tam smo si ogledali muzej školjk in polžev ter akvarij, si ogledali Tartinijev trg ter se sprehodili po ozkih piranskih ulicah. V sredo dopoldne smo se na panoramsko vožnjo odpeljali z ladjo Subaquatic. Med vožnjo smo si ogledali gojišče školjk, morsko dno in opazovali različne morske živali in rastline. Popoldne smo iskali skriti zaklad in ga tudi našli. To so bile majice. Ker smo izpolnili vse gusarske naloge, smo bili sprejeti med gusarje. V četrtek smo spakirali naše kovčke, nato pa hitro odšli na plažo, kjer so otroci najbolj uživali. Spoznavali smo morsko obalo in njene prebivalce: polže, školjke, mokrice, rakovice, vetrnice in alge. Ustvarjali smo v Morski pobarvanki. Prav vsak dan smo si privoščili sladoled.
V četrtek 28. maja popoldne pa smo se polni vtisov vrnili v Poljane, kjer so nas že nestrpno pričakovali naši starši.

Ob tej priložnosti se zahvaljujemo podjetju Aviopartner za podarjene majice, podjetjema Polycom in Pečelin pa za sponzoriranje prevoza otrok na letovanje.

 

(Skupno 462 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja