Utrinki iz izleta “Mali sonček”

Prispevek je pripravila vzgojiteljica Jana Kloboves.

Z otroki smo izvedli izlet za projekt “Mali sonček” do Presečnika in vmes praznovali rojstni dan (Katje) z rajalno pesmijo:”Rojstni dan” in “Vse najboljše”, ji voščili, obdarovali in se pogostili.  Med hojo v hrib so otroci opazovali okolico, naravo, drevesa, gozd, cesto, hribe, hodili po listju ob cesti, opazovali smreke, se dotikali velike skale. Razgledali smo se po hribih in poiskali, prepoznali hrib Blegoš. Hodili v koloni, kjer je bila cesta varna, se razgibali na cilju na soncu. Spoznavali so gozdni bonton (ne kričimo, ne plašimo, ne uničujemo, smo uvidevni in spoštljivi do narave, jo opazujemo, občudujemo, dotikamo, vonjamo,..zanjo skrbimo – ne odmetavamo odpadkov slaščic, temveč jih pospravimo v vrečo in nahrbtnik in nesemo v dolino v koš). Vseskozi je med hojo potekala medsebojna komunikacija in pridobivali so na kulturnih vrednotah pozdravljanja.

(Skupno 126 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja