Jaz in moje mesto

Avtorica prispevka je vzgojiteljica Saša Frelih.

V četrtem sklopu projekta “Say hello to the world” so otroci preko različnih dejavnosti spoznavali Poljane:
– Povzpeli smo se na hrib nad Predmostom ter opazovali Poljane. Iskali smo znane zgradbe, hiše otrok,…,otroci pa so Poljane tudi sami fotografirali.
– Izdelali smo zemljevid Poljan, na katerem so otroci umestili vse, kar se jim je v Poljanah zdelo pomembno.
– Spoznali so zastavo naše občine in jo tudi sami izdelali.
– Spoznavali smo življenje v teh krajih nekoč. Tako smo vključili tudi stare starše, ki so zapisali različne igre, izštevanke, pesmice, ki so se jih igrali v mladih letih. Obiskala pa nas je tudi gospa Micka, ki je otrokom v narečju pripovedovala o svojem otroštvu. Na starih fotografijah smo si ogledali podobo Poljan v preteklosti in ugotavljali razlike med nekoč in danes.
– Prisluhnili smo pripovedkam v knjigi Kamniti most o krajih v naši okolici.
– Ob opazovanju so otroci narisali cerkev, Štefanovo hišo in vrtec.
– Ogledali so si freske v Poljanah in jih narisali v svoje zvezke.
– Seznanili so se z znanimi osebami, ki so se rodile oz. živele v Poljanah.

Izdelki otrok bodo razstavljeni v knjižnici Ivana Tavčarja v Poljanah.