Učenje skozi igro

Prispevek so pripravile vzgojiteljice Saša, Jana in Bernarda.

Otroci iz 5. skupine “Miške” in 7. skupine “Škratki” smo skupaj spoznavali, pridobivali nova znanja in utrjevali že pridobljena spoznanja skozi igro o pomenu čutil za ljudi. Čutilo za vonj jim je pričaral odišavljeni plastelin v različnih barvah, obenem so uporabili čutilo kože – otipavali, dotikali, prijemali, gnetli, oblikovali. Čutilo vid – so opazovali odpadni material, ga prijemali in z ustvarjalno igro vzpodbujali domišljijo. Finomotorične spretnosti so utrjevali, krepili z obešanjem krpic na vrvi s ščipalkami in s pretikankami s katerimi so ustvarjali čudovite vzorce; z magnetno tablo in preprijemanjem ustvarjali raznolike vzorce. Skozi to so utrjevali prijateljske vezi, kulturne in družbene vrednote, medsebojno komunikacijo in pridobivali na socialnih veščinah. Druženje smo zaključili s prijetnim rekreacijskim sprehodom v naravo.

(Skupno 189 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja