Jamar na obisku

Prispevek je pripravila vzgojiteljica Jožica Maček.

V enoto Vila Čira čara smo na obisk povabili jamarja Damjana.
Otrokom je pokazal  svojo opremo in oblačila: kombinezon, podkombinezon, rokavice, pasove, različna varovala, čelado in vrvi. Vzgojiteljica se je oblekla v vsa oblačila, ki jih ima  jamar ob obisku jame. Jame so hladne, zato so jamarji toplo oblečeni. Obvezna je čelada s svetilko. Ob predstavitvi fotografij so si ogledali različne prebivalce jame in različne kapnike. Otroke so zanimali različni vozli, ki jih jamarji uporabljajo pri plezanju in varovanju. Predstavljeno jim je bilo tudi, kako se pleza po vrvi, kot pravijo jamarji »žamarjenje«. Povedal je, da je več jam tudi v naši okolici.
Izvedeli smo veliko novih informacij in uživali v poučnem srečanju.

(Skupno 104 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja