Po meteoritkovi poti

Prispevek zapisali vzgojiteljici Saša Frelih in Jana Kloboves.
Skupina “Škratki” in skupina “Miške” smo se s šolskim avtobusom podali na  izlet v Javorje.  Po zajtrku so nam otroci iz skupine “Zvezdice” zaigrali predstavo Pod medvedovim dežnikom, mi pa smo jim zapeli pesmici Tri muce in Mali ojoj. Skupaj smo se podali po Meteoritkovi poti. Vzgojiteljica Tončka nam je pokazala razstavljen duplikat najdenega meteorita ter zemljevid poti. Otroci so morali skrbno opazovati oznake, ki so nas pripeljale do cilja. Med potjo nas je pričakal tudi gospod Miro, kjer so lahko potežkali repliko meteorita, ki je veliko težji kot navaden kamen. Videli so kako meteorit izgleda po teži, sestavi plasti kamnine in barv. Na cilju so izvedeli  od kje je prišel meteorit in poskusili z metom kamenčka v tablo Zemlje zadeti luknjo in se prepričati, kako majhne možnosti so, da planet in naš kraj zadane meteorit. Po kosilu smo si ogledali  kmetijo “Pr´ Kovač” v Javorjah, hlev, krave, hranjenje živali in molžo, stroj za prelaganje sena in podeljene nagrade njihovim živalim. 
Otroci so spoznavali turizem skozi otroške oči, kaj nam ponuja zanimivega kraj Javorje in začutili, kako je v vlogi turista.  Dana jim je bila možnost spoznavanja narave z različnim pristopom/izletom v drug kraj. Pridobivali, utrjevali so izkušnje ob druženju in spoznavanju z drugimi skupinami. Soočili so se z kulturnimi in družbenimi vrednotami, bontonom kulturnega vedenja v večji skupini, avtobusu, druženju, pohodu, ogledu kmetije.
(Skupno 227 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja