Teden otroka

Prispevek je pripravila vzg. Jožica Maček.

Letošnji teden otroka je potekal od 2. do 8. oktobra. Osrednja tema je bila »POVABIMO SONCE V ŠOLO/VRTEC«.
V našem vrtcu smo se osredotočili na »radoveden« vrtec in za otroke pripravili zanimive dogodivščine. V ponedeljek smo vzgojiteljice  otrokom zaigrale igro Debela repa. Osnovnošolci so jim pripravili iskanje bralnega zaklada glede na starost otrok. S pomočjo sončkov so prišli do skrinje, kjer jih je čakala slikanica. V knjižnici so učenke otrokom prebrale zgodbo, otroci pa so nato ustvarjali na temo iz zgodbe. Otroci iz drugega
starostnega obdobja so obiskali živalski vrt, kjer so opazovali hranjenje morskega leva.  Še posebej so jim bili zanimivi medvedi, tigri, opice, volkovi, surikate, kamele, žirafe in slonica Ganga. Zadnji smo gostili čarovnika Grega, ki je s svojimi triki navdušil otroke do te mere da so pokali od smeha.
Preživeli smo »radoveden« teden, v katerem so otroci uživali, se veselili in zabavali.

(Skupno 161 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja