Ekologija v Vili Čira Čara

Napisali vzg. Saša Frelih in Jana Kloboves.

Vzgojiteljice se zavedamo, da je potrebno našim otrokom privzgojiti skrb za okolje in naš planet. Tako smo si ogledali dokumentarni film o problemu odmetavanja, kopičenja odpadkov v morjih ter o razvrščanju in ponovni uporabi odpadkov, predvsem plastične embalaže. Otroci so pokazali zaskrbljenost nad vplivom onesnaženosti na življenje živali ter ljudi in se odločili, da sami nekaj prispevajo k čistejšemu okolju. Zato so otroci očistili del Poljan in v pol ure nabrali za celo vrečo plastičnih odpadkov. S tem so poskrbeli za dobro počutje v čistem okolju.
Pogovarjali smo se tudi o ponovni uporabi odpadkov ter v okviru Eko projekta izdelali ptičje hišice in denarnice iz tetrapak embalaže.
(Skupno 291 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja